Yogurt 800 g

Yogurt 800 g

5138
  • 1.620 Lekë
    Unit price per 
Tax included.


Menyra e perdorimit: Përzieni përmbajtjen e qeses me 2,5 / 3 litra qumësht gjysmë të skremuar . Përzieni gjithçka me kujdes , shmangni formimin e gungave , pastaj derdheni në makineri. Permbajtja : Sheqer , dekstrozë, kos pluhur (13 %), yndyrë e arrës së kokosit të hidrogjenizuar, acid citrik , niseshte misri të modifikuar , proteina të qumështit , glukozë , aromatizues , trashese : E412 - E466 , emulsifikues : E477 - E471 , agjentë kundër pastrimit : E341 - E551 , stabilizues : E451i. Ai përmban qumështi dhe derivatet e tij. Prodhuar në një fabrikë që përdor vezët dhe arrat. Pa gluten. Vlerat mesatare ushqyese për 100 g të produktit pluhur: Energji 1757 kJ - 415 kcal / Yndyrë 5,10 g prej të cilave të ngopura 4.90 g / Karbohidrate 87,49 g nga të cilat sheqerna 36,14g / Proteina 4.39g / Kripë 1.468 g


We Also Recommend

×
Welcome Newcomer